ust_reklam
Seyahat Önerileri

Game Of Thrones Buz Oteli Lapland’ta Açıldı

Yedi Krallık’ı ziyaret etmek isteyen Game Of Thrones hayranları artık Finlandiya’da açılan otel sayesinde Westeros deneyimini yaşayabilirler. HBO Nordic Lapland Hotels Snow Village ile bir araya gelerek sadece buz ve kardan yapılmış ‘Game Of Thrones’ temalı bir otel kurdu.

Arctic Circle’a 200 kilometre uzaklığında (yaklaşık 125 mil), Helsinki’ye yaklaşık 90 dakikalık mesafede bulunan Kittilä’deki tesis, 24 odadan oluşuyor ve bunlardan 10’u gece konaklayacak süitler olarak dizayn edilmiş.

Winter is Coming

Dünyanın dört bir yanından profesyonel buz heykeltıraşları tarafından tasarlanan her odada, George RR Martin’in kitap serisi “Buz ve Ateşin Şarkısı”na dayanan popüler TV şovuyla ilgili bir buz figürü bulunuyor; buna Braavos’un Yüzü Salonu’nun bir rekreasyonu ve bir kopyası da dahildir. Gregor “Dağ” Clegane tarafından korunan Demir Tahtın da kopyasını burada görmeniz mümkün.

Ejder-şekilli buz tabakasında olduğu gibi, uyanmak için biraz ürkütücü bir manzara olmasına rağmen, mavi ışıklı gözleriyle görenleri korkutacak bir Akgezen, ön plana çıkan heykellerden biridir.

Otelde sıcaklıklar -5 C’ye kadar düşüyor, bu nedenle yüksek kalitede termal uyku tuloları konuklara önceden veriliyor ve onları sıcak tutmak adına sabah sıcak bir meyve suyu da ikram ediliyor.

Buzlu koşullar nedeniyle konukların otelde bir gece konaklamaları önerilirse de Snow Village’daki konaklamalarını uzatmak isteyen konuklar için sıcak giriş kabinleri de bulunuyor.

Siz de Bu Deneyimi Yaşayın

Konuklar ayrıca günlük restoranın kahvaltı büfesi olan Snow Village’da bir rehberli tur ve konaklamalarından hatıra kalması için bir diploma alabiliyor.

Gezginler, isterse kar otelini bir gecelik ziyaret edebilir ya da yaklaşık 20.000 metrekarelik bir alanı kaplayan Snow Village’a günlük gezi yapabilirler.

Köy, her gün ziyaretçilere açıktır; sinema, şapel, buz oymalarına sahip bardaklarda içecekler servis eden bir arctic bar ve dondurulmuş yemek mobilyaları ile ren geyiği biftek içeren bir menünün olduğu bir de restorana sahip.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı