ust_reklam
Tropik Tatil

Bu Fotoğraflarla Fiji’ye Bir Kez Daha Âşık Olacaksınız

Sıkı durun sizleri tam şu anda bulunduğunuz yerden alıp, yeryüzündeki en huzurlu yere ışınlıyoruz! Fiji; namı değer cennet. Stres, iş, bir an olsun her şeyi unutun ve Fiji turuna katılarak hayatınıza renk katın, unutulmaz bir deneyim yaşayın. Bu sefer sizlere yazılarımızla değil fotoğraflarla bir yeri anlatacağız.Daha güzellerini çekmek için şimdiden hazırlıklara başlamanızda fayda var.

• Şelaleler
Fiji’nin, yemyeşil yağmur ormanları ve ormanlar arasında yer alan çarpıcı ve pastoral şelaleleri vardır. Taveuni’deki Bouma Şelaleleri, belki de adalardaki en ünlü şelale. Burayı görmeden, fotoğraflamadan Fiji gezinizi sonlandırmayın.

• Günbatımı
Fiji’de gün batımı nasıl diye soranlara sadece “büyüleyici” demek bile yetersiz olacaktır. Nefesinizi kesecek cinsten, hayat boyu hafızalarınızdan çıkmayacak bir görüntü ve bu anı ölümsüzleştirmek sizin elinizde! Fiji’ye pembe, kırmızı ve altın rengine boyayan gün batımı anını kaçırmayın.

• Denize nazır eşsiz manzaralar
Okyanusun sonsuz manzarasına karşı uyanmak, bahçede hindistancevizi toplamak ve yemek, dört bir yanınızı saran muhteşem frangipan (kokulu bir tropik bitki) kokusu desek size? Hemen şimdi Fiji biletinizi alırdınız değil mi? Bundan çok daha fazlasını sunan Fiji, kelimenin tam anlamıyla cenneti ayaklarınıza getiriyor. Hiçbir tatil beldesinde göremeyeceğiniz manzaralara gözünüzü açmak, her an renkten renge giren berrak okyanusunda yüzmek ve kristal kumlu plajlarında güneşlenmek gerçekten de eşsiz bir deneyim.

• Havuz başında romantik bir akşam yemeği
Havuz dediysek de öyle normal bir havuzdan bahsetmiyoruz. Okyanus manzaralı havuz var bu sefer başrolde! Balayı çiftlerinin gözdesi Maldivler, Hawaii gibi alternatifleri şöyle bir kenara bırakın ve hemen şimdi Fiji turlarını araştırmaya başlayın. 330’dan fazla adası olan Fiji’de her bütçeye uygun balayı otelleri, aklınızın alamayacağı kadar romantik alternatifler ve tematik oteller var. Sahil kenarına kurulan kusursuz yemek masalarında tropikal esintiler sıcak sıcak yüzünüze vururken bir kadeh şarabın, palmiye ağaçlarının büyüleyici kokusunun ve denizdeki aydınlatmaların tadını çıkarın.

• Su altı dünyası
Dünyanın yaklaşık %70’inin su olduğunu göz önüne alırsak, Fiji için neden “cennet” dediğimizi açıklamış oluruz herhalde. Tam 330 ada, binlerce deniz canlısı, başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz tropik balıklar, cam gibi parlayan yumuşakçalar ve renkli mercanlar, meraklı gözlerle bakakalacağınız su altı dünyası, hepsi de Fiji turunuza dahil. Hakikaten de tabiat ana bu Fiji’yi özene bezene yaratmış.

• Ateşin dansı
Fiji halkı ülkelerini ziyaret eden turistleri eğlendirmede hakikaten de tam bir ordinaryüs profesördür. İnsanları eğlendirirken başvurdukları yollardan en popüleri şüphesiz ateş ile yaptıkları yürekleri ağza getiren gösterilerdir. Ateşli sopalar, ateş topları, hız, atiklik, beceri, yaptıkları her gösteride daha da heyecanlanacaksınız. İzlemesi çok keyifli…

• Uçsuz bucaksız okyanus ve plajlar
2 kere söyledik, 3.yü de söyleyelim de iyice aklınıza yazılsın. 330 ada, sayısız plaj, zengin su altı dünyası. Fiji geziniz boyunca hiç bitsin istemeyeceksiniz. Masmavi lagünlere, temiz okyanus sularına, beyaz kumlu plajlarına ve inanılmaz güzellikteki resiflerine hayran olacaksınız.

• Nefes kesen volkanik manzaralar
Belki de çoğu turistin farkında olmadığı şey Fiji’nin kırsal güzelliği ve volkanik manzarasıdır. Silindirik kayalar, tepeler ve dağlar doğa sporları seven herkesin gözdesi. Fiji’nin farklı bir yüzünü keşfetmek isteyenler için de harika bir alternatif olabilir.

Görseller: https://theculturetrip.com/pacific/fiji/articles/17-photos-that-prove-fiji-is-heaven-on-earth/

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı