ust_reklam
EN'LER

Dünyada Görülecek En İyi 10 Yer

Zürih şehri

Yaşam kalitesi yüksek, şehir planlaması iyi, kültürel etkinlikleri çok, ekonomisi çok güçlü… Ne sebeple olursa olsun bu yerleri mutlaka görün! Gezin! Beğenin!

10 – Kopenhag, Danimarka

Kopenhag evleri

Danimarka’nın ticaret merkezi ve en büyük şehri olan Kopenhag, ülkedeki en büyük ada olarak bilinen Zealand’da bulunuyor. Kelime anlamı olarak ticaret limanı demek olan şehir, küçük bir balıkçı köyü olarak kurulmuş.

9 – Bern, İsviçre

Bern şehri panoramik

İsviçre’nin başkenti olan Bern şehri, eski çağlarda Kutsal Roma İmparatorluğu’na başkentlik yapmış bir şehirdir. Şehir merkezindeki “Eski Şehir” bölümü Unesco tarafından koruma altındadır. Dünyadaki yaşam kalitesi en yüksek şehirler arasında yer alır.

8 – Cenevre, İsviçre

Cenevredeki göl

İsviçre’deki en popüler şehirlerden biri olan Cenevre, Zürih’ten sonra en kalabalık ikinci yerdir. Bir finans merkezi konumunda olan şehir, Birleşmiş Milletler’in Avrupa’daki merkezine de ev sahipliği yapar.

7 – Frankfurt, Almanya

Frankfurt gökdelenler

Almanya’nın fuar merkezi olarak adlandırılan Frankfurt, ülkenin beşinci büyük şehridir. Frankfurt, Avrupa’nın en yüksek gökdelenlerine ev sahipliği yapar. En yoğun Türk nüfusu da burada yaşamaktadır.

6- Vancouver, Kanada

Vancouver iş merkezleri

Birbirinden farklı etnik grupların yaşadığı Vancouver, Kanada’daki en büyük üçüncü kenttir. Bahçeli evleri, ormanları ve büyük parkları ile ünlü olan bu yerde kendinizi doğanın kucağında gibi hissedebilirsiniz.

5- Düsseldorf, Almanya

Düsseldorf kulesi

Almanya’daki en önemli sanat ve kültür şehirleri arasında olan Düsseldorf aynı zamanda moda, fuar ve festivalleriyle de oldukça popüler bir şehir. Zengin alışveriş merkezleri, neredeyse her köşe başında göreceğiniz etkinlikler size keyifli bir gezi yaşatacak.

4- Münih, Almanya

Münih şehir merkezi

Almanya’daki en büyük üçüncü şehir olan Münih, sadece Almanya’nın değil, Avrupa’nın da en popüler kültür, eğitim, sanat, finans ve turizm merkezlerinden biridir. Dünyada yaşanılacak şehirler arasında 4.sıradadır.

3- Auckland, Yeni Zelanda

Auckland gökdelenler

Volkanik bir bölge üzerinde konumlanan Auckland, Yeni Zelanda’daki en gelişmiş şehirdir. Yemyeşil parkları, geniş kumsalları, eğlence hayatı ve yapılarıyla mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

2- Zürih, İsviçre

Zürih şehri

İsviçre’nin en büyük şehri olan Zürih’i herkes ülkenin başkenti zanneder. Şehri çevreleyen Zürih Gölü’nden adını alan bu yer, kozmopolit bir dünya kentidir. Açık bir vadi üzerine yükselen Zürih, Zürih ile Limmat Nehri ucunda konumlanmıştır.

1- Viyana, Avusturya

Viyana binaları

Avusturya’nın başkenti olan Viyana, Mozart’ın da doğduğu yerdir. Bu özelliğinden dolayı şehre “Dünyanın Müzik Başkenti” denmektedir. Şehir, birçok imparatorluğa da başkentlik yapmıştır.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı