ust_reklam
Kültür Sanat Gezileri

Vietnam’ın 7 Harikasından Biri: Hoi An

Nehir kıyısında kurulan, mimarisi ve tarihi dokusuyla gören herkesi kendisine hayran eden bir küçük kasabadır Hoi An. 15. yüzyılda Çin ve Japonyalı tüccarların önemli liman noktalarından biri olduğu için, günümüze kadar da birçok güzelliği koruyarak ulaşabilmiş. Son yıllarda turistik amaçlı gezilerin çoğaldığı Hoi An Kasabası hakkında bilmeniz gerekenleri özet olarak toparladık. Eğer Vietnam’a yolunuz düşerse günlüğü 8 dolardan bir otel ya da pansiyon bulup bu şirin yeri mutlaka gezin.

hoi-an-koyu

Hoi An’daki kent merkezi motorlu araçlara kapalı.

hoi-an-old-town

Yılın belirli dönemlerinde su taşkınları olduğundan bölgede konaklamak zorunda kalan tüccarlar, burada kendilerine çok özel saraylar yaptırmışlardır.

hoi-an-aksam

Hoi An, yürümeyi sevenler ve bisiklet sürmek isteyenler için bir cennet adeta.

hoi-an-insanlari

Hoi An kasabasının en ünlü eşyalarından biri fenerler. Rengarenk ışıklarıyla gözünüzü alacak fener satan mağazalar bir harika.

hoi-an-alisveris

Kasabanın simgelerinden biri de Japon Köprüsü’dür. Uzaklardan Gelenlerin Köprüsü olarak bilinen bu mimari 17.yüzyıldan kalma.

hoi-an-antik-kasaba

Köprü çıkışlarından birinde bir Buddha tapınağı bulunuyor.

hoi-an-temple

Buradaki köprü ve tapınak Vietnam’ın paralarına da basılmış durumda.

hoi-an-antik-kopru

Hoi An’da 1.360 adet tarihi yapı mevcut. Üstelik bunların çoğu da evler. Mezar taşları, tapınaklar ve kuyular da bu yapılara dahil.

hoi-an-gece

Bölgede tekne turları yaparak Hoi An’ın çevresindeki adaları görebilirsiniz.

hoi-an-katedral

Hoi An’a Avrupalılar ilk olarak 16.yüzyılda gelmişler.

hoi-an-kasaba

Özellikle seramik ticaretinde çok ünlü bir yer olan Hoi An, bugün Topkapı Sarayı’nda da seramikleri ile sergilenen yerler arasındadır. Dünyanın en iyi ve eli en çabuk terzilerini Hoi An gezisi sırasında görebilirsiniz. Dilediğiniz kıyafeti çok kısa bir sürede ve muntazam bir şekilde diktirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı