ust_reklam
İPUÇLARI

Turla Tatile Gitmek İçin 10 Sebep!

ailece tatil

Yıl boyunca hepimiz kusursuz bir tatilin hayalini kuruyor ve düşlediğimiz tatile çıkmak için maddi, manevi birçok zahmete katlanıyoruz. Kimi zaman yüksek bütçeler ayırarak en lüks yurt içi otellerinde konaklıyor, kimi zaman bütün bir yıl çalışarak unutulmaz bir Uzakdoğu turu için para biriktiriyoruz. Elbette herkesin aklındaki tatil farklı… Dinlenip uzanmak, sadece uyumak ve hiçbir şeye dokunmayıp denizin, güneşin tadını çıkarmak isteyen de var; yeni ülkeler görmek, bambaşka kültürler ve insanlarla tanışmak, gizemli ülkeleri keşfetmek isteyen de.

Tatil planlarınızı kendiniz yapıyorsanız eğer önceden hazırlamanız gereken bir liste bulunuyor. Bu listede öncelikle nereye gideceğinize karar vermek ve sonrasında aylar öncesinden uçak bileti, otobüs, gemi gibi ulaşım alternatiflerinde en ekonomik dönemi yakalamanız gerekiyor. Üstelik bu ekonomik dönem, izin dönemlerinize denk gelmiyorsa tatiliniz sancılı bir hal alabilir. Bir şekilde izin işini hallettiniz, ucuz bilet aldınız diyelim, sonrasında konaklama seçenekleri arasından kendinize en uygun olan oteli bulmanız gerekiyor. Hem merkezi, hem ekonomik olmalı. Bunu da bulduğunuzu düşünürsek, uçak, şehir merkezi, otel gibi mesafelerin ulaşımını nasıl sağlayacağınız sorunu var. Sonra yemeği, alışverişi, etkinliği, geri dönmesi… Derken, tüm bu süreçleri en iyi şekilde yönetmeniz gerekiyor.

safari

Bunlarla uğraşmak yerine sizin için her şeyi düşünen bir tur acentasına danışsanız daha iyi olmaz mı? Tatile tur şirketiyle gitmenin birçok avantajı bulunuyor. İster tatil oteli, ister kültür turu, ister cruise yolculuğu isterseniz maç turu olsun her konuda ve her zevke uygun bir tur bulabileceğiniz tatil şirketleri ne güne duruyor. İşte tatile tur firmalarıyla gitmeniz için en önemli ve en geçerli 10 neden:

1. Uçak bileti için aylar öncesinden bilet kovalamanıza, her gün kampanya takip etmenize, iptal ve iadesi olmayan biletlere para ödemenize gerek yok. Tur şirketleriyle satın aldığınız turların içerisinde uçak biletiniz dahil olmuş oluyor.

2. Konaklama için harita harita, site site dolaşmanıza gerek yok. Turla tatile gittiğinizde, tur şirketleri gezilecek alanlara en yakın otel seçeneklerini konuklarının tercihlerine sunuyor. İster şehir merkezi, isterseniz şehre çok yakın konumlarda dilediğiniz oteli seçebiliyorsunuz.

3. Gideceğiniz yeri önceden araştırmanıza gerek yok. Çünkü tur rehberiniz size her şeyi anlatıyor. Gezilecek bölgelerin tarihini, mimarilerin ve müzelerin önemini, en güzel alışveriş merkezi ve yemek mekanlarını tur rehberinizin yönlendirmesiyle bulabilirsiniz.

rehber

4. Yeni insanlarla tanışırsınız. Turla tatile gitmenizin en güzel yanlarından biri de, yeni insanlarla ve kültürlerle tanışmaktır. Gezeceğiniz şehirlerin ve ülkelerin kültürlerini yakından tanımak, turdaki yol arkadaşlarınızla belki de ömür boyu sürecek dostluklar kurmak en güzel nedenler arasında gösterilebilir.

5. Ekonomik bir gezi yaparsınız. Uçak bileti, konaklama, şehir içi ulaşım, havalimanı – şehir vergileri, kahvaltılar, şehirler arası ulaşım, şehir turu gibi birçok alternatifi turla gezerek ücretsiz yapabilirsiniz. Ödediğiniz tur ücretine bunların hepsi dahil olur ve siz tekrar tekrar para ödemek zorunda kalmazsınız. Üstelik erken rezervasyon dönemlerini takip ederseniz kimi zaman çok ucuz tatil yapma fırsatı yakalayabilirsiniz.

6. Tatilinizi esnek ödeme koşullarıyla ödeyebilirsiniz. Artık kredi kartının geçmediği bir yer yok. Dolayısıyla tatilinizi ister taksitlere böldürebilir isterseniz kredi kartınızın kampanyalarına göre erteleyebilirsiniz de. Tur şirketlerinin kredi kartı ödeme şekilleriyle ilgili avantajları ve birçok kampanyası bulunuyor.

7. Bir sonraki seyahatiniz için aynı insanlarla gezi grupları oluşturabilirsiniz. Turla gezerken yeni tanışacağınız tur arkadaşlarınızla birlikte bir sonraki seyahatleriniz için grup talebinde bulunabilir ve hep birlikte seyahat ederek, size özel bir gezi planı oluşturabilirsiniz.

8. Dil bilmenize gerek yok. Turla tatile çıktığınızda tur rehberinizle birlikte olacağınızdan hiç dil bilmeseniz bile yanınızda profesyonel bir rehber olduğundan size her konuda yardımcı olacaktır. Böylece dil problemi de yaşamamış olursunuz.

tatil-turu

9. Tur firmasıyla tatile çıkacaksanız paranız yanmaz, tur program ve sözleşmelerinde belirlenen tarihler dolmadan vazgeçtiğiniz takdirde paranızı geri alabilir böylece tatil yapmaktan vazgeçseniz bile mağdur olmazsınız.

10. Müşteri hizmetleri her zaman yanınızda olur. Tatile çıkmadan önce, tur satın alımı yapmadan önce gitmek istediğinizi bölge ile ilgili her şeyi tur şirketlerinin Müşteri Hizmetleri departmanlarına sorabilir ve her konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı