ust_reklam
Keşfet

Bansko Kayak Turlarına Katılmak İçin 7 Neden

Sömestre tatilinde ya da kış mevsiminin herhangi bir döneminde yurtdışına çıkıp dört dörtlük bir kayak merkezinde tatil yapmak istiyorsanız sizin için Bansko Kayak Merkezi’ni konu edeceğiz bu yazımızda. Bansko kayak turları, son dönemde büyük ilgi görüyor ve kayak tutkunları Bansko’nun ekstrem kayak pistlerinde kayak yapma deneyimi elde ediyor. Gezbeğen ekibi olarak Bansko kayak turlarına katılmak için derlediğimiz 7 ikna edici nedeni keşfetmeye hazırsanız başlayalım…

1- Ulaşım Kolaylığı

Bulgaristan’da yer alan Bansko Kayak Merkezi, özellikle Türk turistlerin son yıllarda ilgisini çekmeye başlayan yerlerden biri. Ulaşım kolaylığı ise bunun en büyük sebebi olsa gerek. Çünkü Türkiye’den Bulgaristan’a ister uçakla isterseniz karayoluyla ulaşım inanılmaz kolay. Bansko kayak turları ise bu durumu daha da kolaylaştırarak direkt uçuşla sadece 28 dakikada Bulgaristan’a varmanızı sağlıyor. Uçuş mesafesinin bu kadar kısa olması da en cezbedici etken. Atatürk Havalimanı’ndan maksimum 35 dakikada ulaşabileceğiniz Bulgaristan’a giriş yapabilmek içinse Schengen vizenizin olması gerekiyor.

2- Vize İşlemlerinde Kolaylık

Vizeler, kim bilir kaç tatil programınızı hazırlarken en caydırıcı özellikler arasında başrolü aldı… Bansko kayak turlarının size sağlayacağı bir diğer kolaylık ise vize işlemlerinizin çok kısa bir sürede siz hiçbir çaba sarf etmeden halledilecek olması. Turlar sayesinde vizeniz elinizde kafanız rahat bir şekilde kayak tatilinize başlamanız mümkün.

kayak-bansko

3- Avrupa’nın En İyi Kayak Merkezlerinden Biri

Doğru duydunuz, belki de tahmin etmediğiniz bir performans Bulgaristan’dan geliyor. Avrupa’nın gerçekten de en iyi kayak merkezlerinden birine sahip bu tarih kokan ülke. Bansko Kayak Merkezi’nde birbirinden güzel aktivitelere katılıp doyasıya kayak yapabilir ve boş zamanınızda Bansko ve Sofya’yı keşfe çıkabilirsiniz.

4- Dünya Standartlarında Kayak Pisti

Vihren Dağı’nın zirvesinde yani 2,915 metre yükseklikte yer alan Bansko Kayak Merkezi, dünya standartlarında pistlere ev sahipliği yapmasıyla ünlü. Bansko kayak turlarıyla bu eşsiz deneyime sizler de sahip olabilirsiniz.

5- Amatör Kayak Tutkunları İçin Fırsat

Kayak merkezinde büyük bir kayak okulu bulunuyor. Çocuklu aileler için de bu anlamda uygun bir yer olan Bansko’da amatör kayakçıysanız ya da daha önce hiç kayak yapmamışsanız hızlandırılmış eğitim alabileceğiniz bu okula başvurabilirsiniz.

goldola

6- Sıra Dışı Aktiviteler

Bansko Kayak Merkezi’nde kayak yapmanın dışında deneyimleyebileceğiniz çok sayıda sıra dışı aktivite var. Kış aylarında katılımcısı çok olan festivallerin de gerçekleştiği bu merkezde farklı kış sporlarının müsabakaları da oluyor. Hem bu müsabakaları izleyebilir hem de kendinize en uygun aktiviteleri deneyebilirsiniz. Deniz seviyesinden 1500 metre yükseklikte kayak yapmanın fırsatını bu kış kaçırmayın.

7- Bansko’da Şifalı Sular

Bansko Kayak Merkezi’nde üşüdünüz hatta dondunuz peki ya şimdi de sıra ısınmaya gelmedi mi? Ama öyle şömine başında ısınmak ta değil. Sizleri doğruca Bansko’nun termal sularına davet ediyoruz. Dobrinishte bölgesindeki termal su kaynaklarında Bansko’nun şifalı sularında yüzebilirsiniz. Ayrıca Banya adındaki kentte de Bulgaristan’ın en ünlü kaplıcaları yer alıyor. Bu da yetmediyse soluğu ultra lüks SPA merkezlerinde alabilirsiniz.
pirin-dagi

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı