ust_reklam
Gezi Yazıları

Ruhunuzu Doyuracağınız Bir Yer: Alaçatı

alaçatıdan bir kare

Alaçatı, Rüzgarın sesi, taştan yapılma evleri, sakız ağaçları ve benzersiz deniziyle sadece yaz aylarında değil, bahar aylarında da bambaşka güzellikler sunar. Hafızalara kazınacak bir tatil yaşamak ve tüm bu özellikleriyle ruhunuzu doyurmak için Alaçatı en ideal tatil rotalarından biridir.

Türkiye’deki popüler tatil bölgelerinden biri olan Alaçatı turu, rüzgar sörfü yapmaya elverişli plajları ve tarihi evleriyle hem yerli hem de turist birçok insanı kendisine hayran ediyor. Rüzgara ve güneşe doyacağınız bir tatil beldesi olan Alaçatı’da, antika pazarlarını gezebilir, rüzgar gülü ve yel değirmenlerini görebilir, geceleri partilere katılarak çılgınlarca eğlenebilirsiniz. Sakız reçeli, dondurması ve kurabiyesi ise mutlaka tadılması gereken lezzetleri arasında.

alaçatı sokak arası

Alaçatı’yı keşfetmenin tam zamanı!
Uzun zamandan beri sadece fotoğraflarından gördüğünüz fakat bir türlü gitmek için fırsat bulamadığınız Alaçatı’yı keşfetmenin tam zamanı! Otellerin kendi aralarında düzenlediği tavla turnuvasına katılmak, sinema gecelerinde en güzel filmleri izlemek ve rüzgar sörfü yapmak için bavulunuzu hazırlayın. Alaçatı’ya gitmişken vizeniz varsa feibotla Sakız Adası’na geçebilir ya da Urla’da üzüm bağlarını gezebilirsiniz.

Bir rüyanın içindeymiş gibi hissetmek…
Rengarenk ve sevimli konseptleriyle her birine ayrı ayrı hayran olacağınız Alaçatı restoranları, hem yemekleriyle hem de sevimli işletmecileriyle hafızalarınıza kazılacak. Binbir renkte ve çeşitte çiçeklerle bezenen restoran bahçeleri, Rum ve Girit mutfağının hakim olduğu menüler ve eşsiz sabah kahvaltıları… Alaçatı’da bir rüyanın içindeymişsiniz gibi hissedeceksiniz.

Hatıralarda daha bir başkadır Alaçatı
Mükemmel bir tatili hatırlamanın yollarından biri de, ufak hediyeler almaktır. Alaçatı gezisinden hatıra olarak, şirin ve otantik dükkanlardan el emeği ürünler ve özgün eşyalar satın alabilirsiniz. Bunların dışında, semt pazarını gezebilir, buradan da kaliteli kıyafetler ve eşyalar alabilirsiniz. Dillere destan Alaçatı Antika Pazarı‘na uğrayıp her çeşit antika eşyayı bulabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı