ust_reklam
EN'LER

Yılbaşı Tatili İçin Gidilebilecek En Güzel 17 Yer

Avrupa’daki Christmas Pazarları, ışıl ışıl şehirler, sıcak içecekler ve yılbaşı eğlenceleri rehberi…

Tüm yıl dört gözle beklenen yılbaşı tatiline çok az kaldı. Yılbaşından hemen önceki Noel döneminde Avrupa şehirlerini ele geçiren ışıkların ve Noel pazarlarının tadını çıkarmak için yılbaşı tatili öncesi ya da sonrasında mutlaka görmeniz gereken 17 şehri araştırdık.

Yılbaşında gidilecek yerler listesi zevkinize ve beklentinize göre değişir. Kimisi yeniyılı karlar içinde bir kayak merkezinde karşılamak isterken kimisi ise Avrupa’daki en ünlü Noel Pazarları‘nı gezerek kutlamak ister. Bazı insanlar bu zamanı aileyle, diğerleri de arkadaşlarla, bir kısmı da sevgilisiyle harcamayı tercih ediyor. Peki Avrupa’da yılbaşında gidilecek en güzel yerler hangisi? Noel pazarlarıyla ünlü şehirler, ışıl ışıl olan caddeler, sıcacık içecekler, hediyelikler ve daha fazlası…

Şimdi size en iyi Noel destinasyonlarını içeren bir liste sunuyoruz. Kalemi kağıdı hazır etmeyi unutmayın.

1-) Köln

1- KÖLN
Köln’deki Noel Pazarları tek kelimeyle muhteşem. El sanatları olan ve tipik sıcak şarabın servisi yapan küçük ahşap evlerin bulunduğu, şehrin etrafına dağılmış birkaç tane var. Almanya’nın en çok ziyaret edilen anıtı, dünyanın en yüksek Gotik binasını ve Üç Bilge Adam’ın kemiklerini barındırdığı için Köln Katedrali’ni de ziyaret etmeyi unutmayın.

2-) Mallorca

2- MALLORCA
Doğuş sahneleri, Noel pazarları ve daha fazlası… Mallorca yılbaşı tatili için eğlenceli bir seçenek olabilir. Şehirleri, kasabaları arasında dolaşmak ve Mallorcan Noel ruhundan etkilenmenize izin vermek esastır. Ayrıca, Palma Limanı’nda yıllık Noel yüzmesini de kaçırmazsınız. Gruppal İspanya turları ile Mallorca’da yeni yılı kutlayabilirsiniz.

3-) Tenerife

3- TENERIFE
Soğuktan kaçmak, yılbaşı tatilinde sıcak ülkelerde olmak ve 20 derecelik ortalama sıcaklığın tadını çıkarmak için, doğrudan Kanarya Adaları’na gitmeniz gerekiyor. Doğası ve plajları nedeniyle sizi kendisine canlı ve hayran bırakacak bir ada olan Tenerife’yi yılbaşı için öneriyoruz.

4-) Madrid

4- MADRID
Madrid’de Noel aydınlatmaları şehri tam bir cazibe merkezi yapar. Goya, Gran Via, Velázquez os Princesa gibi bazı caddelerin ışıkları sizi şaşırtacak. Çocuklarla seyahat ediyorsanız, çocuklara müzik gösterileri ve dans bebekleri sunan Gran Via’daki El Corte Ingles cephelerinden birine kurulmuş olan Cortylandia’ya gitmeyi unutmayın.

5-) Rovaniemi

5- ROVANIEMI
Bir başka Noel destinasyon mükemmelliği ile Noel Baba’nın yaşadığı kuzey Finlandiya’daki bu küçük bölgedir. Noel Baba’yı selamlayabilir, elfleriyle tanışabilir ve evini ziyaret edebilirsin. Unutulmaz bir deneyim olabilir! Elbette, Kuzey Kutbu’nun sıcaklıklarına ve karlarına dayanacak şekilde hazırlıklı olmalısınız.

6-) Disneyland Paris

6- DISNEYLAND PARIS
Kuşkusuz, ailenin en küçüğünün asla unutamayacağı bir Noel yolculuğu Disneyland Paris olacak. Parkın Noel dekorasyonu saf bir sihir barındırıyor ve özel şovlarıyla kayıtsız kalabilecek genç veya yaşlı kimseyi bırakmıyor.

7-) Prag

7- PRAG
Çek Cumhuriyeti’nin başkenti tüm yıl boyunca güzelse, Noel’de Prag nasıl olur tahmin edersiniz. Eski kentinin sokakları aydınlatılır, eğlenceli kafelerle ısınan caddeler, Charles Köprüsü’nün romantizmi… Şiddetle yılbaşında Prag turu tavsiye edilir!

😎 New York

8- NEW YORK
Noel sırasında New York‘a seyahat etmek, hemen bir Noel filmi sahnesine geçmek gibidir. Central Park’ın ünlü buz pateni pisti, Rockefeller Center ağacı, şehrin ışıkları, caddeleri kapsayan kar… Bu tarihlerde büyük elmayı ziyaret etme şansınız varsa, yılbaşında New York‘un ne kadar eşsiz bir şehre büründüğünü görebilirsiniz.

9-) Tromso

9- TROMSO
Kış ayları kuzey ışıkları için en iyi zamandır ve eğer amacınız buysa, Norveç’te Tromso’ya gitmeniz gerekir. Koşulları nedeniyle, bu bölge kuzey ışıklarını görmek için dünyanın en iyi yerlerinden biridir. Köpeklerin çektiği bir kızakla gezintiye çıkmak ya da kendi ortamlarında ren geyiği görmek için bu ziyaretten yararlanın. Yılbaşında Norveç kadar güzel bir tercih olamaz.

10-) Sierra Nevada

10- SIERRA NEVADA
Eğer aradığınız kar ise, Sierra Nevada’da Noel tatilleriniz için ideal bir yer bulacaksınız. Tüm seviyeler için kayak parkurları, çocuklar için kurslar ve küçükler için anaokulu olmak üzere hemen her şey var. Bütün aile yılbaşı tatilinde kayak yaparak eğleneceğiniz bir gezi olacak!

11-) Londra

11- LONDRA
Londra Noel ruhu için heyecanlanmalısınız. Hyde Park’ta dönme dolap ve Noel Pazarı olan Winter Wonderland’ın keyfini çıkarın. Doğa Tarihi Müzesi’nin buz pistinde bir çift paten kayın ve Trafalgar Meydanı’ndaki dev ladin altında Noel şarkıları söyleyin.

12-) Sidney

12- SIDNEY
Dünyanın diğer ucuna gitmek için yeterli tatiliniz varsa, Avustralya başkentine seyahat edebilir ve yeni yıla ilk giren siz olabilirsiniz. Şüphesiz, çok farklı bir Noel kutlaması geçireceksiniz.

13-) Andorra

13- ANDORRA
Diğer ilginç bir Noel destinasyonu kış sporlarını sevenler için eğlence ve karın mükemmel bir kombinasyonu olan Andorra olabilir. Tatiliniz boyunca rahatlamak ve gevşemek için ünlü termal merkez olan Caldea’yı görme fırsatını yakalayın.

14-) Tallin

14- TALLINN
Pek çok kimse Estonya’nın başkentinde Noel’in masal dışı bir şey olduğunu söylüyor. Eski şehirde, canlı müziği, sokak pazarlarını ve soğuğu yenmeye yardımcı olan sıcak şarabıyla yılbaşı tatili için Tallinn etkileyici bir seçenek olabilir.

15-) Kopenhag

15- KOPENHAG
Kopenhag halkı Noel’i o kadar çok seviyorlar ki havaalanı pistine bir ağaç bile koymuşlar. Şehri ziyaret etmek için bu tarihleri kullanın ve Aralık ayında kapılarını açan dünyanın en eski tema parkı olan Tivoli Bahçeleri’ne gidin ve bir Noel köyüne dönüşen Kopenhag’ta yılbaşı kutlamanın tadını çıkarın.

16-) Barcelona

16- BARCELONA
25 Aralık’ta Barselona Limanı’ndaki Noel yüzmesini yüzlerce insanla kutlayın. Yeni deneyimler yaşamaktan ve üşümekten korkmuyorsanız, Barselona’ya gidin ve mayoyu çantanıza eklemeyi unutmayın! Yılbaşı Barselona‘da çok daha eğlenceli!

17-) Tokyo

17- TOKYO
Noel hayranı olmasanız bile, yılın bu döneminde sizin için mükemmel bir yer var. Tokyo uçağına binin ve gelenekleri, yiyecekleri, üzümleri unutun. Tokyo’da yılbaşı kutlamanın tadını çıkarın.

Hala yılbaşı tatili için plan yapmadıysanız Gruppal yılbaşı turları ile yukarıda saydığımız tüm yerlerin hepsini ve daha fazlasını görebilirsiniz. Farklı bir yeniyıl tatili yaşayacaksınız ve en önemlisi, yılı mümkün olan en iyi şekilde başlatacaksınız.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı