ust_reklam
Keşfet

Kanada’nın En Huzurlu Yeri: Algonquin Eyalet Parkı

1893’te kurulan Algonquin Eyalet Parkı, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere yönelik birbirinden ilginç aktivitelerle ünlü bir yer ve aynı zamanda Kanada turlarının vazgeçilmezi olan Ontario’nun ilk taşra parkı olma özelliğine sahip. Georgian Koyu ile Ontario Ottawa Nehri arasında bulunan Algonquin, 1.500’den fazla iç göl ve 14 yürüyüş parkuruna ev sahipliği yapıyor. Gerçekten doğayla iç içe vakit geçirmeyi seviyorsanız, burası sizin için tek kelimeyle bir cennet.Parktaki birkaç müzede bulunan sergiler ve interaktif ekranlar parkın insanlık ve doğa tarihini en iyi örneklerle açıklıyor. Eyaletin en kıymetli mücevherlerinden biri olan Algonquin’i ziyaret etmeden, güney-merkez Ontario seyahatinizi sonlandırmamalısınız.

Algonquin Eyalet Parkı Hakkında
Güney-merkez Ontario’da bulunan Algonquin Eyalet Parkı, Toronto’dan 300 kilometre uzaklıkta konumlanıyor.Ulusal, çeşitli kültürel, tarihi ve ekolojik geçmişiyle ünlü Algonquin, Ontario’nun en büyük parkı. Sonsuz kayalık sırtı, engin engebeliği ve çok sayıda tatlı su gölleriyle doğa tutkunları için kusursuz bir yer. Parkın Highway 60 koridoru, en çok ziyaret edilen kamp ve civardaki yerler, kuzey ve güneydoğu bölgelerini de kapsıyor. Algonquin, 1992 yılında “Ulusal Tarihi Alan” seçildi ve yılda 1.000.000 ziyaretçiye ilham kaynağı oldu.

Algonquin Eyalet Parkı’nda Ne Yapılır?
Algonquin, dört mevsim rekreasyon için Ontario turizminin adeta kalbidir. Yaz aylarında vahşi doğada kanoya binmek, kışın köpek kızaklarıyla turlamak gibi yıl boyunca yapılabilecek sayısız aktivite var. Parkın güneybatı kesiminde büyük ölçüde ilgi gören gözlem yerlerine gitmenizi öneriyoruz. Eğer Algonquin Eyalet Parkı’nın doğu tarafında vakit geçirecekseniz,100 metre derinliğindeki kanyonun muhteşem manzarasını sunduğu için Barron Kanyon Yolu’na da mutlaka uğrayın.

Daha uzun bir geziye sıcak bakıyorsanız şayet parkın engebeli iç kısmında bulunan, yürüyerek veya kano ile erişilebilen 1.900’den fazla kamp alanı var. Algonquin’in fevkalade doğa manzarası, Tom Thomson ve çevredeki vahşi doğanın güzelliği karşısında sanatını konuşturan birçok ünlü kişiye uzun yıllardır esin kaynağı olmuştur. Highway 60’ta 20. kilometrenizde Algonquin Sanat Merkezi’ni göreceksiniz. Burada doğadan esinlenerek yapılan çok sayıda resim ve heykeller sergileniyor.

Algonquin Eyalet Parkı Konaklama
Algonquin’de konaklayabileceğiniz 11 konforlu ve güzel kamp alanı yer alıyor. Çatılı, sağlam ve daha güvenilir konaklama yerlerine de rastlamanız mümkün. Bu kamp alanlarının hemen hemen hepsi özel ve İnternet sitelerinden online rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca resimlerine bakabilir ve kamp alanları hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Parktın en çok ziyaretçi çeken konaklama yerleri: Bartlett ve en popüleri Killarney. Her ikisi de geniş kabinler ve kaliteli yemekler sunuyor.

Dwight’daki Blue Spruce Resort ve Whitney’deki BellwoodInn de dahil olmak üzere parkı çevreleyen sayısız lüks tatil yeri bulunuyor. Diğerlerine oranla daha bütçe dostu olan Algonquin Dream Catcher Motel, Highway 60 koridorunda parka en yakın otellerden biri olmasıyla turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri.

Algonquin Eyalet Parkı Yeme & İçme
Sayısız piknik alanının yanı sıra parkta “kendin pişir kendin ye” den farklı yeme içme seçenekleri de bulunuyor. Bunlara Lake of Two Rivers Café, Bartlett Lodge Restaurant ve Killarney Lodge Restaurant’ı ekleyebiliriz. Ziyaretçi Merkezi veya Portage Store’da hızlı bir atıştırmalık alma alternatifiniz de var. Daha geniş bir ürün yelpazesine ilgi duyanlar için Whitney ve Huntsville de dahil olmak üzere çevredeki kasabalarda birçok lüks restoran mevcut.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı