ust_reklam
Yurtiçi Geziler

Batı Karadeniz’e Bir Kez Daha Aşık Olacağınız 7 Instagram Hesabı

Hayatın stresinden arınmak, kendinizi yenilemek, doğayla arkadaş olmak gibi gayeniz varsa mutlaka Karadeniz turu yapmalısınız. Her bir yeri farklı değerlere sahip olan Karadeniz’in batısı ise bunun için biçilmiş kaftan. Batı Karadeniz, doğa güzellikleriyle sizi büyülemeye hazır bir şekilde bekliyor. Doğusuna göre nispeten daha az yaylalarının olmasına rağmen, bu açığı şelaleleriyle kapatıyor. El değmemiş ormanların içinden süzülüp gelen şelalelerin seslerinde doğru adreste olduğunuzu anlıyorsunuz. Bu şelalelerin yanı sıra Batı Karadeniz’in göllerini es geçmek olmaz.

Ünü dünyaya yayılmış bu göllerin sunduğu muhteşem manzarayı görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Bu eşsiz manzara, kartpostalın gerçeğe dönüşmesi gibi bir mucizeye inandırıyor sizi ve siz o anı, hiç uyanmamak istercesine hafızanızın en kıymetli yerine saklıyorsunuz. Bu güzellikleri her an görebilmek istersiniz diye Batı Karadeniz turu ile ilgili 7 instagram hesabını yakın markaja aldık. Böylelikle bu doğa harikası şehirlerle ilgili aklınızda en ufak bir soru işareti kalmayacak.

@batikaradenizigeziyorum
Ormanları, şelaleleri, gölleri kısacası Batı Karadeniz’deki hayatı merak mı ediyorsunuz? @batikaradenizigeziyorum instagram hesabı kafanızdaki tüm soruları cevaplıyor.

Bu sayfada yeni ormanlar keşfedecek, şelalelerin nerelerden geldiğini öğrenecek, buralarda yaşamanın ne demek olduğuna dair fikirler edineceksiniz. Batı Karadeniz şehirleri arasında hangisinin daha güzel olduğuna karar vermek sizi biraz zorlayacak. Bütün şehirleri gezemeseniz de bu sayfa sayesinde hepsiyle tanışmış olacaksınız.

@visit.kastamonu
Batı Karadeniz’de gezilecek yerler çok elbette ama içlerinde Kastamonu’nun apayrı bir yeri var şüphesiz. Karadeniz sahilindeki köyleriyle, göz kamaştıran bir güzelliğe sahip Kastamonu. Dere kenarındaki vadi yamaçlarına serpiştirilmiş gibi duran bu köyler, Karadeniz gezinizin en unutulmazları arasında yerini alacak. Hele bir de bu köyleri, sabah sisle vedalaşırken görün.

Görmeye fırsatınız olmadı mı? O zaman @visit.kastamonu sayfasını takibe alın. Tüm bu köyleri, farklı bakış açılarıyla yakından tanıyacaksınız. “Batı Karadeniz’de gezilecek yerler nereler?” sorunuza Kastamonu cevabının ne kadar yakıştığını göreceksiniz.

@sinopseverlerburaya
Sinop’un, Türkiye’nin en mutlu şehri olmasının elbette bir nedeni var. Havası, denizi, insanı, doğası derken bir insanın burada mutsuz olması mümkün değil. Karadeniz turu ile tanışabileceğiniz, belki de ileride yaşamayı bile düşünebileceğiniz minicik, sevimli bir şehir Sinop.

#türkeli yazıcı köyü Fotoğraf için @gamzehra.yaman teşekkür ederiz

A post shared by Sinop (@sinopseverlerburaya) on

Batı Karadeniz’in ufak çocuğu Sinop ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi ise @sinopsevenlerburaya sayfası önünüze seriyor. Eskisiyle yenisiyle, Sinop’un tüm zamanlarını ele alan bu hesabı takip aldığınıza hiç pişman olmayacaksınız. Bu sayfayla birlikte orada olmasanız bile Sinop’un zirvelerine çıkacak, denizlerinde yüzecek, günbatımlarını izleyeceksiniz.

@bartinphotos
Bartın, BatıKaradeniz turu planladığınızda ilk aklınıza gelenlerden olmaz. Gezdikçe, tanıdıkça, şahit oldukça seversiniz Bartın’ı. Ağaçları sayesinde tertemiz olan havasını soluduğunuzda tanışmak için geç kaldığınıza pişman olursunuz, üzülürsünüz. Tüm bunların olmaması için bir şans vermeyi isterseniz de buyrun @bartinphotos sayfasına. Bartın, Batı Karadeniz şehirleri içinde en minik olması sebebiyle şefkat bekler.

Tek isteği sevilmek olan bu şirin şehri, @bartinphotos sayfasında daha iyi anlayacaksınız. Bu sayfayı, Bartın’ın ufak bir daveti sayabilirsiniz. Bu sayfadaki Karadeniz fotoğrafları ile bu ilgiyi aslında ne kadar hak ettiğini göreceksiniz.

@zonguldakgurmesi
Batı Karadeniz’de gezilecek yerler listesinin başlarında yer alan Zonguldak, limanıyla deniz ticaretinde önemli rol oynuyor. Karadeniz gezilerinin vazgeçilmezi bu liman şehri, doğasıyla sakinliğin adresi olmaya aday. Doğal güzelliklerinin yanı sıra mutfağıyla damağınıza da ayrı bir keyif yaşatıyor.

Sıcak Bir Simidi Kim Sevmez ki

A post shared by Zonguldak Gurmesi (@zonguldakgurmesi) on

Zonguldak’ta ne yenir, ne içilir öğrenmek isterseniz @zonguldakgurmesi sayfasını takibe almalısınız. Pumpum çorbasından tenekede tavuğa, sayısız alternatif sunan Zonguldak’ın yemeklerini bu sayfa sayesinde daha gitmeden öğreniyorsunuz.

@karabukfotograflari
Kanyonları ve tarihi yapısıyla Karabük, sizi çok şaşırtacak. Bunca güzelliği bünyesinde barındıran bu şehrin, birden fazla medeniyete ev sahipliği yaptığını da söylememiz gerekiyor. Karadeniz fotoğrafları arasında yeşiliyle de hemen aradan sıyrılıyor.

Neler yaşayacağınızı hayal bile edemezsiniz. Ama @karabukfotograflari sayfasını takibe alırsanız, bu sevimli kentin nelere sahip olduğuna tanıklık edebilirsiniz. Karadeniz gezisi düşünenler için önerilerde de bulunuyor.

@muzekentsafranbolu
Karabük’e kadar gidenler, UNESCO Dünya Kalıcı Mirasları Listesi’ndeki Safranbolu’yu mutlaka ziyaret etmeli. Bu sevimli şehir, tarihini hâlâ yaşatırken, doğasıyla da içinizi ferahlatıyor.

Fotoğraf: @sedatkanber

A post shared by Müze Kent Safranbolu (@muzekentsafranbolu) on

Hem eskiyi ziyaret etmek hem yeniyle tanışmak için öncelikle @muzekentsafranbolu sayfasını takibe almalısınız. Gitmeden şehrin tüm detaylarına bu sayfa sayesinde hakim olacaksınız.

Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN YENİ YAZILAR

Yukarı